Projekty sieci WiFiDobry Projekt to Znaczne Oszczędności

Sieć WiFi

Projektowanie

Dobry projekt sieci WiFi ma kluczowe znaczenie.

Sieć WLAN powinna oferować takie parametry by aplikacje swobodnie korzystały z zasobów serwerów, by podłączały się urządzenia z różnymi systemami operacyjnymi: Mac OS, iOS, Windows, Windows Mobile, Android, by była bezpieczna i wydajna.
Jak to zrobić?

Należy spełnić kilka kryteriów: zrobić projekt symulacyjny za pomocą specjalistycznego oprogramowania np. TamoGraph Site Survey, wykonać sieć WLAN bardzo starannie w zakresie każdego elementu sieci, zrobić Site Survey powykonawczy, wykonać tuning sieci WLAN w oparciu o wskazania TamoGraph Site Survey.

Projektowe podejście do uzyskania wydajnej Sieci WiFi

Przedstawiamy Etapy Procesu Tworzenia  Profesjonalnej Sieci WiFi

Projektowanie

Sieć WiFi 1 etap

Projektowanie

Wydaje się, że w prosty sposób potrafimy określić położenie Access Pointów ( utożsamiać to możemy z antenami ) i oceniając na oko dobierzemy właściwy ich rozkład i pokrycie siecią wi-fi interesujących nas obszarów. Niestety często okazuje się, że sieć nie pracuje. Pojawiają się obszary gdzie jej nie ma prawie wcale. Może też być tak, że poziom sygnału jest silny, ale sieć jakby nie pracowała. Zwróć się do nas zrobimy to właściwie.

Prosimy o kontakt

Wykonanie

Sieć WiFi 2 etap

Wykonanie

Nawet znakomity projekt może nie przynieść efektu, jeśli wykonawstwo jest kiepskie. Każdy użyty element sieci wi-fi wnosi tłumienie sygnału i wpływa na pogorszenie jego odbioru. Właściwy dobór gniazd, wtyków, rodzaju kabla, położenia i ustawienia anten ma wpływ na to jak sieć będzie się propagowała i na ile oczekiwane usługi sieciowe będą dostępne dla użytkowników.

Prosimy o kontakt

Site Survey

Sieć WiFi 3 Etap

Site Survey

Czasami całkowitym zaskoczeniem jest wynik profesjonalnej analizy i widok tego, co dzieje się wokół, w przestrzeni pokrytej naszą siecią wi-fi. Występuje mnóstwo zakłóceń, zachodzących na siebie sieci, urządzeń nadawczych pracujących na tych samych częstotliwościach i wzajemnie się zakłócających, złych i neutralnych interferencji oraz całkowitych dziur, gdzie sygnału nawet w bezpośredniej bliskości anteny można szukać jak igły w stogu siana.

Prosimy o kontakt

Ustawienie optymalnych parametrów pracy

Sieć WiFi 4 etap

Ustawienie optymalnych parametrów pracy

Site survey i analiza widma sygnału pozawala nam ocenić to, co możemy zmienić w parametrach pracy urządzeń sieci wi-fi oraz parametrów fizycznych anten nadawczo-odbiorczych by uzyskać jak najlepszy efekt dostępności usług sieciowych: internet, pliki, video, sieci społecznościowe. Potem pozostaje tylko wykonać dokumentację powykonawczą.

Prosimy o kontakt
Projektowanie Sieci WiFi

Przedstawiamy Etapy Przygotowania do Symulacji Pracy  Profesjonalnej Sieci WiFi

Projektowanie sieci WiFi

Nanoszenie kształtu i konstrukcji budynku

Oprogramowanie TamoGraph Site Survey pozwala odwzorować kształt i konstrukcję budynku. Np: ściany żelbetonowe, stropy żelbetonowe, okna plastikowe z potrójna szybą. Zostanie to wykorzystane do symulacji pracy sieci wifi.

Projektowanie sieci WiFi

Nanoszenie grubości i materiału z jakiego wykonane są ściany

Oprogramowanie TamoGraph Site Survey pozwala odwzorować kształt i konstrukcję budynku. Np: ściana z cegły pełnej, grubość 20cm

Projektowanie sieci WiFi

Nanoszenie konstrukcji pomieszczeń

Oprogramowanie TamoGraph Site Survey pozwala odwzorować konstrukcję i wyposażenie pomieszczeń. Zostanie to wykorzystane do symulacji pracy sieci wifi.

Projektowanie sieci WiFi

Nanoszenie lekkich ścianek działowych

Oprogramowanie TamoGraph Site Survey pozwala odwzorować konstrukcję wewnętrzną pomieszczeń np. ścianki działowe wykonane w technologi G-K lub z cegły. Zostanie to wykorzystane do symulacji pracy sieci wifi.

Projektowanie sieci WiFi

Nanoszenie drzwi drewnianych

Oprogramowanie TamoGraph Site Survey pozwala odwzorować konstrukcję wewnętrzną pomieszczeń np. drzwi drewniane. Podajemy ich grubość, kolor. Drewno mocno tłumi sygnał sieci wifi. Zostanie to wykorzystane do symulacji pracy sieci wifi.

Projektowanie sieci WiFi

Nanoszenie dużych metalowych obiektów

Oprogramowanie TamoGraph Site Survey pozwala odwzorować wyposażenie wewnętrzne pomieszczeń. Ze szczególną uwagą należy nanosić szafy metalowe, stalowe przedmioty , klatki siatkowe wewnętrzne.  Te elementy tłumią, odbijają i zniekształcają sygnał sieci wifi.

Projektowanie sieci WiFi

Wybieramy model Access Pointa i anten

Oprogramowanie TamoGraph Site Survey pozwala wybrać ze swojej bazy danych model Access Pointa, rodzaj używanych anten AP, zadać parametry pracy dla tego AP. Następnie przeprowadzna jest symulacja rozmieszczenia i ilości AP dla zadanych parametrów sieci WiFi.

Projektowanie sieci WiFi

Podajemy grubość stropów dla projektów wielokondygnacyjnych

Oprogramowanie TamoGraph Site Survey może wykonać analizę działania sieci wifi w obiektach wielokondygnacyjnych. Zawsze sygnał sieci wifi przenika przez strop piętra, a jego działanie ma wpływ na to jak zachowuje się sieć na piętrze właściwym.

Projektowanie sieci WiFi

Nanoszenie grubości ścian i tłumienia

Oprogramowanie TamoGraph Site Survey pozwala odwzorować grubość ściany oraz tłumienie sygnału sieci wifi jakie wnosi

Projektowanie sieci WiFi

Nanoszenie szklanych okien i drzwi szklanych

Oprogramowanie TamoGraph Site Survey pozwala odwzorować, w którym miejscu znajdują się szklane okna

Projektowanie Sieci WiFi

Przechodzimy do wykonania Symulacji Pracy Sieci WiFi

Projektowanie sieci WiFi

Wykonujemy symulację pracy sieci wifi

Po przejściu poprzednich kroków przygotowawczych możemy wykonać symulacje pracy sieci. Zobaczymy z jaką siłą sygnału w jakim miejscu będzie pracowała sieć.<br>Da się zauważyć czy mamy pokrycie siecią wifi w każdym zakładanym miejscu, gdzie pracować mają ludzie lub maszyny.

Projektowanie sieci WiFi

Wykonujemy symulację pracy sieci wifi w terenie

Możemy wykonać site syrvey wifi również dla terenu poza budynkiem

Site Survey Sieci WiFi

W Przypadkach Szczególnych Wykonujemy Analizę Widma Sygnału Sieci WiFi

Projektowanie sieci WiFi

Wykonujemy analizę widma sieci wifi

Jeśli chcemy upewnić się, jak zakłócana jest nasza sieć wi-fi dla przyjętych parametrów pracy przez sieci obce i zakłócenia przemysowe, to wykonujemy Analizę Widma.
Obraz pokazuje analizę widma dla częstotliwości 2,4 GHz. Analiza została wykonana za pomocą oprogramowania  TamoGraph Site Survey oraz sprzętu Chanalyzer-5.1

Jeśli szukasz pomocy w tematach sieci wifi

TO CHĘTNIE POPRACUJEMY WSPÓLNIE

Opisz krótko co Cię interesuje, jeśli chcesz to podaj telefon .

Skontaktujemy się szybko.